Lisovaná podestýlka z dřevěných hoblin 550 litrů ProfiBed

269,00 Kč
Uvedena cena vč. DPH. Lze zajistit přepravu max. 1 ks. K vyzvednutí na prodejně v Zábřehu na Mor.
Dostupnost: Skladem
Kód: 9002059995

Lisovaná podestýlka z dřevěných hoblin 550 litrů ProfiBed

ProBioBED CLASSIC je bezprašná sterilní podestýlka pro koně.  Jedná se čistě přírodní stelivo, které je vyrobeno ze smrkového dřeva. Smrková vláknina je díky nízkému obsahu pryskyřic pro výrobu podestýlek nejvhodnější, protože má vysokou absorpční schopnost. Právě vysoká nasákavost smrkových hoblin patří k jedním z největších uživatelských benefitů tohoto druhu podestýlky.

Řada chovatelů koní nejčastěji vyhledává hoblinové podestýlky kvůli jejich bezprašnosti. Neznamená to automaticky, že by všechny hoblinové podestýlky byly bezprašné, ale ProBioBED CLASSIC se mezi ně řadí. Hrubší, ale stále pružné a měkké hobliny, procházejí v průběhu výroby procesem odprášení. V tomto výrobním kroku je stelivo v odprašovacím válci odděleno od drobných prachových částic. Výsledný materiál je pak vhodný zejména pro koně trpící dušností nebo jinými dýchacími problémy.

Bezprašné podestýlky jsou vhodné k použití po provedených operativních zákrocích nebo v rámci rehabilitací koní.

Další výhodou hoblinové podestýlky je jejich využití při problémech s dietou nebo zažívacími problémy – koně podestýlku nežerou.

Struktura, délka a síla hoblin vytváří pružnou vrstvu, která simuluje přirozené prostředí pastviny, chrání končetiny a pokožku koní jak při pohybu, tak i odpočinku.

Jaká je spotřeba hoblin pro zastlání boxu?

  • Na první podestlání jsou třeba 2 – 3 balíky, tj. 1 100 – 1 560 litrůsteliva. Výška podestýlky je tak při velikosti boxu 3 × 3 metrů přibližně 10 – 15 cm.
  • Běžná spotřeba na dosypání boxu by měla být jeden balík týdně. Velmi však záleží na čistotnosti koně.
  • Jednoduché a rychlé čištění.
  • Snadná a rychlá manipulace.

Zákazníci, kteří koupili tento produkt, také zakoupili